• Telefon: +90 (224) 371 86 68  / +90 (532) 591 48 53
  • Adres: Yenidoğan Mh. Çamlıbel Sk. No:16/A Gürsu / Bursa
  • Sites:

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Dekorasyon Tasarım

Sample image

Dekorasyon ve dekorasyon tarzları,hangi dekorasyon tarzı size uygun?Ev dekorasyonu’nda nelere dikkat edilmeli? Herkesin ev dekorasyon zevki farklıdır.

Modern dekorasyon: Modern dekorasyon tarzında ön planda olan yeni trendlerin ve renklerin takibi olup trendler mekanların fazla eşya ile doldurulmadan kişinin karakterini yansıtabilecek şekilde ön plana çıkmasını sağlamaktır.

Sembollerin Dekorasyon açısından önemli bir yeri vardır. Duvardaki soyut bir resim ya da tütsü, yaşadığınız mekanın atmosferini bir anda değiştirir


Hayatımızın büyük bir bölümünde gördüğümüz, kullandığımız, hatta sığındığımız semboller... Artık sadece tanınma amacıyla değil, tanıtma, bildirme, dikkat çekme, ayırma amacıyla da kullanılıyor. Sembolik (sumbolikos) anlamda dediğimiz pek çok somut ya da soyut kavram var. Uluslararası şekiller dili olan semboller sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun günlük, basit işlemlerinizi dilini bilmediğiniz bir ülkede rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Trafik işaretleri bunun en güzel örneğidir. Bayraklar bir ülkeyi ya da kuruluşu derhal aklımızda çağrıştıran desen ve renktedirler.

Renklerin, sayıların, harflerin taşıdığı anlam ve semboller yaşamımızda her zaman karşımıza çıkarlar. Sembolizmin esaslarından en önemlisi herhangi bir nesne, mekan ya da konunun olabildiğince basite indirgenerek biçimlendirilmesidir. Kısacası günümüzde ne denli karmaşık olursa o kadar önemli sayılan şeylerin aslında çok basitçe tarif edilebilmesidir. 


Mekanda Sembol !
Geçmişe ışık tutması bakımından tarihi, kültürel ve dini bazı sembollerin öğrenilmesi bugünü anlamak ve geleceği yorumlayabilmek için açılan geniş bir penceredir. Bu bize aynı zamanda o devirdeki binaların yapımı ve dekorasyonu hakkında da farklı ipuçları vermektedir. Dekorasyon bir yaşam stilidir ve semboller bu stilin gerçekleşmesinde etkili bir rol oynarlar. Bundan yola çıkarak zaman içinde tasarım da sadece bazı kurallar ve prensipler çerçevesinden yaratıcılığın dışına açılır, gider... O anda artık bizden biridir. Onu sahiplenmemizin etkisiyle değişime uğrayarak sanki aklımızla ve bedenimizle içimizde var olur.

OZFORMALYAPI