• Telefon: +90 (224) 371 86 68  / +90 (532) 591 48 53
 • Adres: Yenidoğan Mh. Çamlıbel Sk. No:16/A Gürsu / Bursa
 • Sites:

Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Asma Tavanlar

Sample imageAsma tavan sistemleri suya, neme dış etkenlere dayanıklılığı, gerektiğinde silinebilir yıkanabilir ve boyanabilir olması, kullanım ömrünün çok uzun olması sebebi ile projelerde tercih edilmektedir.

Beyaz asma tavan, giydirme duvar ve bölme duvar imalatlarında kullanılan alçı levhadır.
Beyaz'ın çekirdek veya kor tabir edilen iç kısmı levhaya sertlik, dayanım, hafiflik ve izlenebilirlik sağlayan, yüksek saflıkta doğal alçı taşından ve kağıt hamuru katkısından oluşur.
Kağıt hamuru katkısı Beyaz'a hafiflik ve esneklik anlamında çok büyük faydalar sağlamakta bu hafiflik ve esneklik de uygulamanın yapıldığı binaların ince yapı malzemelerinden kaynaklanan yüklerinde büyük düşüşlere sebebiyet vermektedir

Özformal Yapı Dekorasyon farklı seçenekleri ile, geniş model ve renk alternatifleri sunmaktadır. Geleceğin modern çizgilerini taşıyan mekanlarınız için asma tavan konusunda tecrübemizi deneyiniz.

Sample image Sample image Sample image Sample image
Sample image Sample image Sample image Sample image
Sample image Sample image Sample image Sample image

ÖZELLİKLER
alçı levha özel yüzey kartonu ve kor tabakasında bulunan kağıt hamuru katkısından kaynaklanan arttırılmış dayanıklılığa, esnekliğe ve kırılma direncine sahiptir.
Beyaz ile yapıların taşıyıcı eleman kesitleri küçülür, bu durum daha estetik mekanlar ve daha düşük maliyetli yapılar anlamına gelmektedir.
alçı levha metal iskelet boşluklarının tasarımında bırakılan rezervasyon boşlukları sayesinde elektrik ve mekanik tesisat uygulamaları kolaylaşır, malzeme deformasyonları ve fire oluşmaz.
Dekoratif

● Yanmaz
● Darbelere aşınmaya dayanıklı
● Sökülüp takılabilir
● Silinebilir boyanabilir
● Uzun ömürlüdür
● Nemden etkilenmez
● Işığın daha çok alana yayılmasını sağlar
● Hafif ve esnektir
● Değişik renk seçenekleri mevcuttur.

Mevcut döşemeye askı sİstemi ile tutturulmuş metal iskelet üzerine alçıpan levhaların vidalanması ile oluşturulan Asma Tavan sistemidir. Bir mekanın algılanmasında tavan, oldukça etkin bir bileşendir, çünkü; mekanın diğer tüm yüzeyleri ile oranlandığında, büyük yer kaplar. Form, renk, ışık vb araçlar kullanılarak, her amaç için uygun bir tavan tasarımı mümkündür.

Neden Asma Tavan ?
Klasik tavana göre %94 daha hafiftir, tavana yük getirmez. Kolay ve çabuk takılır, sökülür. Yangına dayanıklıdır. Yankılanmayı ve ısı kaybını önler, gürültüyü yutar. Neme dayanıklıdır, terleme yapmaz. Hijyeniktir, bakteri üretmez. Kolay temizlenir. Estetiktir, havalandırma kanallarını, sıhhi tesisatı ve elektrik donanımını gizler.

 • Çabuk ve kolay montajı ile boyanmaya hazır tavan yüzeyinin oluşmasını sağlar.
 • Her türlü iç mekan tavan uygulamalarında kullanılır.
 • Kolayca tamiri yapılabilmesi ve ekonomik olması itibariyle en çok tercih edilen sistemlerden biridir.
 • Tesisatları gizleyerek dekoratif alanlar yaratır.
 • Tesisatlara kolayca müdahale edilir.
 • Hafif olmasından dolayı binanın taşıyıcı sistemine etkisi azdır. Bina hareketleri ile uyumludur. Bu nedenle depreme dayanıklı binalar için idealdir.
 • Yangına dayanım, ses ve ısı yalıtımı gibi performans şartları kolayca sağlanır.
 • Tavan Aydınlatma için estetik ve farklı çözümler sunar.
 • Bu sistemle yapılan kademeli tavanlarla , hacimlere estetik ve akustik özellikler verilmektedir
 • Asma Tavan Nasıl Yapılır ?
  Bu yazımda asma tavan sahibi olmak isteyen ve alçıpan asma tavan nasıl yapılır? diye sorarak uygulaması merak edenler için çok kapsamlı olmasa da bir şema buldum. Bu şemayla aklınızda bir şeyler canlanacaktır. Daha detaylı bilgiyi ise bu sektörde hizmet veren Ankara İstanbul İzmir Bursa gibi illerimizdeki firmalara ait sitelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan şemaya geçelim

  OZFORMALYAPI